Azerbaycanda hakimler diktatoryasi var!

Prof.dr.Yahya Taşdelen

 Ankaradan “Xural”a yazır…

 Eski yunan filozofu Eflatun, 23oo yıl önce içinde yaşadığı toplumun düzensizliğine ve devleti yönetenlerin kara cahilliğine bakarak, “YA KRALLAR FİLOZOF, YA DA FİLOZOFLAR KRAL OLMALIDIR”, demiş ve sonraları düşüncelerini devlet yönetimi üzerine yoğunlaştırarak cumhuriyet, politika ve yasalar gibi dünyaca ünlü eserlerini meydana getirmiştir. Eflatunun bu enteresan özlemi hiçbir zaman gerçekleşmemiştir. Ne krallar filozof ve ne de filozoflar kral olmuştur. Biliyoruz ki, kraldan filozof, flozoftan kral olamamıştır. Meşhur SOKRAT toplumun çürük inanışlarına karşı çıkmış, bunu hayatı ile ödemiştir.

Oysa bir az akıl sahibi namuslu insanlar görmektedir ki, hak ve hukuktaki adaletsizliyin esas yasaları, iktidarların arzularına ve keyiflerine göre uygunlanmasıdır. Ben çok şükür ki,hiçbir kuruluşa düşman deyilim, ancak halkımıza eşit adalet istemekteyim.

Sayın hakimler, kararları – elinizi varsa vicdanınıza koyarak vermeniz lazımdır. Ama ne yazıktır ki, Azerbaycanda HAK VE ADALET KAYBOLMUŞTUR. Ancak hırsızlara, çapulculara, rüşvethorlara, hakimiyetin kölelerine vardır. Bu ahlakdışı kararları veren hakimler, halkımızın namus ,şeref ve haysiyetlerile oynamaktadırlar.

O gara cüppeli hakimler bu adaletsiz kararları verirken, halkımızdan hiçmi utanmıyorlar?

Halkımızın mahkemelerde nasıl isyan ettiklerine bütün dünya şahit olmaktadır. FUAT KAHRAMANLI BOŞUNAMI İSYAN ediyor?! ZÜMRÜT YAĞMUR boşunamı feryadı-figan ediyor?! İktidarın bu gara cüppeli hakimlerinden halkımız boşunamı AZRAİL gibi

Korkuyor?! Ey gara cüppeli hakimler, “BERLİNDE DE HAKİMLER VAR”, DEDİRTMEK GEREKMEKTEDİR.

SONUÇ ŞUDUR Kİ, FİLOZOFLAR KRAL OLAMADIĞI GİBİ, HAKİMLER DE MESLEKLERİ GEREĞİ DİKTATOR OLAMAZLAR. FAKAT NAMUSLU VE ADİL HAKİMLER DİKTATÖRLERİ MAHKUM EDEBİLİTLER!

“Xural” qəzeti,

il 9, sayı: 040 (448), 23 sentyabr 2011

 

Əlaqəli məqalələr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir

Back to top button