BÖYLE DE SAHTEKARLIK OLURMU?

YAHYA SONProf.Dr. Yahya Taşdelen

ANKARA

Ankarada, yer-göy her taraf, indirim-ucuzluk ilanlarıyla dolup taşmaktadır. Bir de addım başı yerli ve suriyeli dilençilerle başımız derttedir. Adeta, eteyimize sakkız gibi yapışıp, harda ise cebinizden para cüzdanını alıp kaçacaklar. Zann etmeyiniz ki, bunlar gerçek dilençi ve ya gerçek indirim-ucuzlutur. Hamısının altında şeytanlık-cinlik, sahtekarlık  ve dolandırıcılık bulunmaktadır.
Bu sahtekarlık, toplumun her kademesine bir mikrobik infeksiyon gibi yayılmıştır. Başta siyaset olmak üzere icarette, sevgide, sevdada, aşkta, evlenmekte, boşanmada, siporda, üsabakalarda, insanın gözünün içine baka-baka aldatmaktadırlar. Sevgili hemvetenlerimiz buralara, büyük şehirlerimize – Ankaraya, İstanbula, İzmire bir tesadüf yolları tüşerse, sakın bu yalançıların ağlarına tüşmesinler. En yakın bir arkadaşım -dostum beni bile narkoza sokarak, otobüste, içi para dolu cüzdanımı çaldı, oğurladı…
Büyük bir konfeksiyon mağazası 300 liralık-3oo manatlık bir elbiseyi-paltarı 125 liraya verecek kadar halkı rahatlıkla kazıklıyorlar. Hele yandaş, yalaka, milli yaltakçı ve şahsiyyetsiz medya-matbuatta, yalancılığın baş aktörleridirler.
İnsanlar bir balaca menfeatları için bu kadarmı alçalırlar. Ve şerefini saytarlar. Maalesef vahşi kapitalizm ve materyalizm beraberinde haysiyetleri insafsızca dinamitlemekte, tarümar etmektedir. Bir azerbaycanlı kardeşimiz diyor ki, “Yahu, burası nasıl memlekettir? Ulu önder M.E.Resulzadenin Anıt Kabrine ziyaret için, Kızılaydan bir taksiye mindim oraya aparıp getirmeye 75 liramı aldı. Burası soygun ülkesimidir? Bunlar hiç bizleri sevmiyorlarmış!”

Əlaqəli məqalələr

1 şərh

  1. EY BÖYÜK İNSAN! Rəbbim sizden razı olsin. Bu yaşınızda bütün çetinlikleri göze alaraq Ulu Onder M,E.Resulzadenin Anıt Kabrıne ziyaret etmek için gitmişsiniz. ALLAH size güç ve küvvet versin, yardımçınız olsun. Xeyal etmeyeceyiniz kadar mutlu etdiniz beni. Yüce ALLAH sizi unutmasın, İNŞALLAH.

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir

Back to top button