BU ÜLKEDE YAŞAMAK ZÜLMDÜR, IZDIRAPTIR…

yahya daşdələnProf. Dr. Yahya Taşdelen

ANKARA

Bu kadar onursuzluk, bu kadar bencillik, bu kadar hırsızlık ve bu kadar allahsızlık hayatımda görmedim. Ülke, bu şartlarda dahilde ve hariçte itibar yitirmektedir. Prezident dünyadan habersiz olup biten her şeyi seyrediyor, sanki taştan bir heykel gibi bütün hadiseleri görmezden gelmektedir. Bütün bu sebeplerden dolayı Azerbaycanda bir savaş verilmelidir.

Bu savaş, esaret savaşı korrupsiya-rüşvet savaşı, talan savaşı, ahlaksızlık savaşı olmalıdır. Son onyıldı bana kalırsa, bu andakı devler hukuku ve yerine  getiremiyen prezident hala halkımızla alay edercesine kahkaha atarak yerinde zevkle ve inadına oturmaktadır. Dünya yanıyor, halk alevler içindedir, açlık ve sefalet ve utanılacak olan namus hırsızlığı, fahişelik zirvye çıkmış, onun vecinemidir. Halkımız ne zaman isyan edecek diktatörlüye ve korku imparatorluğuna hayır diyecektir. Ne zamana kadar hırsızlar, riyakarlar, katiller sahtekarlar, insan onurunu kıranlar, insan emeyini çalanlar aramızda kalacaklardır. Böyle iktidarmı olur? Allahtan korkmaz, halktan hiç utanmaz, uluslararası altın kaçakçılğının bir ucu Irandan Azerbaycana kadar, sonradan zengin olanlar tarafından organize edildiyi unutulmamalıdır.
HAZRETİ ALİ DİYOR Kİ, ALLAH  SENİ ÖZGÜR YARATMIŞKEN, ASLA BAŞKASININ KÖLESİ OLMA..
Prezident hem hakimdir, hem savcı-prokuror-hem avukat, hem polistir ve de çalmaya devam etmektedir. Bizim derdimiz, devleti soyup soğana çevirenlerledir. Bu andakı devletin varlığının hamısı haramdır. Biz her kes için adalet ve her kes için hukuk istiyoruz. Satılmış ve Karabağı satmış bir devlete hizmet hıyanettir, vatan hainliyidir, bir  ülkede, siyasi iktidar bu kadar hırsız, bu kadar halkını aşağılıyan, ona zülmeden hürriyetleri yok eden, namuslu isanları şerliyen  ve bu kadar yaltak, yalancı, yandaş ve vicdansız matbuat olursa ve de adalet ve hukuk sahte olursa o ülkede artık yaşamak bir zülmdür ve ızdıraptır.
Bir ülkede siyasi iktidar bu kadar hırsız, bu kadar halkını aşağılıyan, ona zülmeden,
hürriyetleri yok eden, namuslu insanları şerliyen ve bu kadar yaltak, yalançı, yandaş, vicdansız matbuat olursa ve de adalet ve hukuk sahte olursa, o ülkede  artık yaşamak bir zülmdür ve ızdıraptır…

Əlaqəli məqalələr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir

Back to top button