Demokrasi hırsızları!

Prof. Dr. Yahya Taşdelen

Ankaradakı Azərbaycan Lobbi Klubunun sabiq başqanı

Ey iktidar, LENİN BABANIZ devrilmedimi?!

 SOKRAT, ARİSTO VE EFLATUN insan haklarının deyişmez sloganı olarak eserlerinde ve savunmalarında bunu ifade etmişlerdir. Sokratın savunması baştan sonuna kadar muhalefet etmeyi özgürlük olarak ölene kadar şiddetle mudafaa etmiştir. Onun düşüncelerine gore itiraz, muhalefet ve de toplu mitingler toplumların şahsiyetini, heyecanını ve namusunu koruma aracıdır. Mitinglerin olmadığı ülkelerde demokrasi bir komedya olarak kabul edilmektedir.

Mitingin olmadığı ülkelerde DİKTA REJİMİNİN SONUNUN GELDİĞİ açıkça görülmektedir. Bu, ülkemizdeki korku ve dikta rejiminin sonunun geldiğini göstermektedir. Vatanımızdaki korku ve dikta rejiminin korkulu rüyası, toplumun infiali, yani rejimlerin ölüm fermanı mitinglerdir. DİKTAYA KARŞI KOYMAK ve demokrasi istemek, insan hak ve hürriyetlerinin temelidir. Mitinglerdeki tutuklamalar, iftiralar, sopalar ve coplar dikta rejiminin tepesine inen birer demoklesin kılıcıdır,

zaten dikta rejimlerinde akıl ve vicdan hürriyeti olsa, toplum muhalefetini pozitif bir ikaz olarak kabul ederler.

Siyasi baskılar iktidarlara tedavisi zor kanserojen etki etmektedir. Bizim ülkemizde aklını kaybetmiş iktidar, siyasal kanserin bütün vücudunu sarmış olduğundan haberdar bile deyildir. Korku rejiminin vatandaşa verdiği  acılar ayyuka çıktığı için vatandaşım, “bu ülkede yaşamak artık mümkün deyil” diye bana devamlı telefon etmektedirler.

Halkımızı ZALİM NEMRUT gibi idare edenlerde biraz insaf olsa bu zülme son verirler. Şimdi sormak lazımdir ki, LENİN BABANIZ devrilmedimi? STALİN, MAO, FRANKO, SALAZAR, HİTLER, MÜSLÜMAN ARAPLARIN DİKTACI PALYOÇALARI ayaklar altına düşmedilermi? Korku rejimini yaratan bizim akılsızlar bunu ibretle seyredip hiçmi ders almıyorlar? Saray entirikacısı RASPUTİN RAMİZ  MEHTİYEV VE siyasi figüran ve tek sesli şakşakçı Milli Meslis ve Nazırlar Kabinetile yola çıkanlar pişman olacaklardır.

Dikta daima SADİST REJİMİ SEVER, AMA BİLMİYOR Kİ, BU SİYASİ SADİZİM İKTİDARIN ÖLÜM FERMANIDIR!

Xural” qəzeti,

İl: 9, sayı: 033 (441),28 avqust – 03 sentyabr 2011-ci il

Əlaqəli məqalələr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir

Back to top button