DEMOKRASI KAHRAMANLARINI ZINDANLARDA ÇÜRÜTÜYORLAR

Yahya dasdelenProf.Dr.Yahya Taşdelen

Ankara

Özgürlük, demokrasi, adalet ve hukuk istiyen binlerce vatandaşımız, hapishane zindanlarında insafsız ve allahsızca, ailelerile beraber, yeddi sülalesinde iz bırakacak biçimde, engizisyona tabi tutulmaktadırlar. Bunların feryatları, çığlıkları, iniltileri insan hakk ve hürriyetler paralelindeki
ızdırapları dünyanın her tarafında lanetlenerek işitilmekte ve bir bomba, bir dinamit gibi yankılanarak ses getirmektedir.

Bu uygulamaları takip edipte insani heyecan duymayan iktidar ise, açıkça insanlık suçu işlemektedir. Suçsuz insanları zindanlarda çürütmenin Allaha isyan olduğunu bilmemek, cehennem zebanilerine telim olmaktan başka bir ahlaksızlık ve sadizm deyilmidir?
Bu gibi kararları veren hakim ve savçılar cellat başıdırlar. Artık bunların betonlaşmış ve taşlaşmış vicdanlarından hakk, hukuk adalet beklemek tam manasile sehalettir. Malumdur ki, adaletin olmadığı bir ülkede ahlakta yoktur, vicdan da yoktur, demeli vatanın şahsiyeti ve namusu da yoktur. Elbette ki, adaletin olmadığı ülkede özgürlük, demokrasi ve eşitlik ve de insan hakk ve hukukunu kerhanede ve ya meyhanedemi aramak gerekmektedir? Azerbaycanda artık hukuk ve adalet kassabın çengeline asılmış ve Kaf dağının arkasına atılmıştır ve benim gibi aklını itirmişlerde sinesini döye-döye ülkemizde adalet aramaktadırlar.

Yarabbi, bu nasıl bir ülkedir, şehirdeki daşları möhkem bir iple bağlamışlar, itleri de adaleti ve hukukun içine salmışlar. Bu ağzında köpürerek sallyaları akan köpekler adalet paylıyacağım diye, gabağına çıkan ne kadar namuslu ve suçsuz insan varsa ısırıp duruyorlar. Bunları Allah islah etsin ve akıl fikir ihsan etsin!

SON SÖZ… Bizim muhalefet liderlerimiz, ziyalılarımız, kahraman gazete, köşe yazarlarımız, ahlak  dersi verenlerimiz harda bira, kanyak içip, yan gelip yatmaktadırlar.

Əlaqəli məqalələr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir

Back to top button