DÜNYAYA REZİL OLDUK…


yahyaProf.Dr. Yahya Taşdelen

Azerbaycan hiçbir devirde, şimdiki olduğu gibi, dünyanın alay mevzusu olmamıştı. Milletler ve devletler, şahsiyetleri ve geçmişteki tarihi efsaneleri ile övünürler. Siyasi tarih milletlerin onuru ve geleceyinin görüntüsüdür.
Azerbaycanda aylardır, bir prezident seçkileri münakaşası ve müzakereleri, haysiyet kıracak derecede toplumumuzu yerle yeksan etmektedir. Vahit namzet tayini, siyasetimizin, nasıl ayaklar altına alındığını açıkça göstermektedir.
Gelecekteki prezident seçkileri için namzet gösterme hadisesi, absürd bir tiyatroya, vodvil orta oyunu komedyasına dönmüştür. Bu seçkilerde ne ararsanız bulursunuz. Şantajmı, sabotajmı, riyakarlıkmı, hatta ve hatta rüşvetmi, adam kayırmamı, siyasi ahlaka uymayan rezillikler, diz boyu olmuştur. Bir milli şura müzikalitesi, yani borazanlı bir orkestra meydana çıkmıştır. Bu milli şuranın 125 üzvünün olduğu, hangi vatanperverlerden oluştuğu, bunların ilmi, irfanı, siyasi ve içtimai kapasiteleri nelerdir, ziyalı olma kabiliyetleri varmıdır, yoksa, küçeden toplama, adı-sanı bilinmiyen, hiçbir eseri olmayan ve kitap dahi okumuyan bazı yandaş ve hatta aparata yakın adamlardan oluştuğu şüphe götürmemektedir.
Aylardır, yeri göyü inleten sayın dostlarım isa gamber beyle, sayın ali kermli beylerin, bu zurnalı tiyatro olan milli şuranın karşısına çıkmamaları ve alınan kararları protesto etmemeleri haklarında bir takım şüpheleri ortaya koymakta ve halk arasında bir takım dedi-kodu ayyuka çıkmaktadır.
Bu sakkallı, yurt dışında yaşıyan ve ne olduğu belli olmayan, türkçeyi dahi bilemiyen-baş nazır gibi, hürriyet ve istiklal vede demokrasi fikriyatı bilinmiyen bir zavallı adamı, prezident namzeti göstermek, halkımızın siyasi namusunu ayaklar altına atmaktan başka ne olabilir.
Bu sakkallı biçare, adamı namzet gösterenlerde, hiçmi vatan sevgisi, ulusal irade ve ortak milli mesuliyet duygusu yoktur. Bu biçare adammı, karabağı ve işgal altındaki torpaklarımızı kurtaracak, bu biçare adammı halkımıza adalet, hukuk getirecek ve sürünen sefilleri oynuyan milletimizi saadete ve refaha bu adammı ulaştıracaktır.

Əlaqəli məqalələr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir

Back to top button