İşte benim Cumhurbaşkanım!

azer_hasret_ratiAzer Hasret

Ben Cumhurbaşkanım İlham Aliyev`le bir kez daha gurur duydum! Evet, gurur duydum! Çünkü o bir kez daha Türk Dünyasının ortak çıkarlarını sahiplendi. Nasıl mı? Oraya geleceğiz, ama şimdilik bizi üzen bir olaya değinelim. Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan asılsız ermeni soykırım iddialarının yıldönümünde bir mesaj yayınladı. Uzun bir mesajdı. Hem de ermeni soykırım iddiaları gibi asılsızdı.Başbakanın mesajına hepimiz üzüldük. Azerbaycan kamuoyu çok kızdı o mesaja. Haksız sayılmazlar da tabii. Çünkü bir Türkiye Başbakanı asılsız ermeni iddialarını kollar gibi mesaj yayınladı işte.

24 Nisan 2014 günü yayınlanmış mesajında Başbakan diyor ki, “20. yüzyılın başındaki koşullarda hayatlarını kaybeden Ermenilerin huzur içinde yatmalarını diliyor, torunlarına taziyelerimizi iletiyoruz”.Şaşırdım vallahi. Katil olduğu için öldürülmesi şart olan, Türkün kadınının, kızının namusuna tecavüz ettiği için, devletini, vatanını korumaya gitmiş Türk askerinin sırtına bıçak sapladığı için öldürülmüş ermeniler için bir başbakan nasıl üzülür, nasıl onların huzur içinde yatmasını diler? Dilemiş işte!Ben de soruyorum o zaman: Sayın Başbakan, devletini, toprağını düşmandan korumak için askere gitmiş Türklerin kadınına, kızına tecavüz etmiş, çoluk çocuğu camilere doldurarak yakmış ve karşılığında evine dönen, durumu fark eden Türkler tarafından öldürülmüş ermenileri mi kastettiniz? Cevabını merak ediyorum doğrusu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham AliyevAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev

Ama şu üzücü olayın ardınan bakın Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ne yaptı. Çek Cumhuriyeti başkenti Prag`da Avrupa Birliği Doğu Ortaklığı programı çerçevesinde bir toplantıya katılan İlham Aliyev Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sargsyan`ın Türkiye`ye yüklenmesine çok sert cevap verdi! Evet, Türkiye`nin katılmadığı toplantıda ortalığı boş sanan Ermenistan Cumhurbaşkanı asılsız soykırım iddialarıyla Türkiye`ye saldırdıkça saldırınca benim Cumhurbaşkanım İlham Aliyev hemen müdahale etmiş ve demiş: “Bilyorsunuz ki, Türkiye burada temsil olunmuyor, bundan yararlanıyorsunuz. Amma ben buradayım, size cevap veriyorum!”

İşte Türklüğe sahiplenmek, Türk Dünyası`nın bir parçası duygusuyla hareket etmek böyle olur! Gurur duydum Sayın Cumhurbaşkanımla! Biz yıllardır devlet büyüklerimizden mutlaka böyle davranış bekliyorduk! Beklemekte yanlış yapmadık demek ki! İnanmakta, güvenmekte yanlış yapmadık demek ki!

Var ol, yaşa, benim Cumhurbaşkanım! İşte benim Cumhurbaşkanım böyle olur, böyle olması gerek!

Əlaqəli məqalələr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir

Back to top button