KİM BU ÜLKENİN SAHİBİ?

Yahya dasdelenProf. Dr. Yahya Taşdelen

ANKARA

Y.Taşdelen: “Ey ahali, devlet varsa, hukuk ve adalet engizisyon mahkemesi olurmu?”

Prezident seçkileri, halkimizin heyecanını zirveye çıkardı. Dostlar ve hatta düşmanlar her kes nerede ise milli kahraman oldular. Mangalda kül bırakmadılar. Türkiyede olduğu gibi, sahte bir tavır ile yer-göy alkış tufanile, mezardakı ölüleri bele diriltmeye gayret ettiler.

Vatan-millet-sakarya çığırtısından, yabancı ülkelerdeki vatandaşlarımız göz yaşlarını tutamadılar. İnternette, facebook-da ayni şahsların feryadı, dünya küresinin beş kıtasında Vatan için ağlaşma konserine dönüştü.

Ey ahali, böyle üç-beş neferin şikeste okumasi, sizleri prezidentin ve ekibinin siyasal poperasyona hazir köle haline getirdiğinden habersiz bile olmamak Vatan sevgisi deyildir.

Ey ahali, milli şahsiyetimizin, milli gururumuzun, bayrak ve Vatan namusunun ayaklar altına tüştüğü bu prezident seçkilerile açığa çıktığından haberiniz yokmudur?

Hırsız, rüşvetxor ve yaltakçı matbuatın Vatanı satmak için prezident ile işbirliyi yaptığındandami haberiniz yokmudur?

Bir ülkede faşizan iktidarın PKK ve ermenile insanlık dişi satiş pazarlığıle yaptığınıdamı unuttunuz?

Ey ahali, devlet satılığa çıkarılırmı? Ey ahali, devlet meyhaneye dönermi?

Ey ahali, devlet kumarhane ve kadın ticarethanesi olurmu?

Ey ahali, devlet varsa, hukuk ve adalet engizisyon mahkemesi olurmu?

Ey ahali, devlet varsa, bir televizyon kanalında, canlı bir yayımda, hürriyet ve adalet uğruna iftira ile hapishane zindanına kanunsus olarak atılan ve insan hakk ve hukuk savaşçıları, bir  utanmaz, ar ve şah damarı patlamış – respulikanın emektar artisti Mehriban Xanlarova gibi – Azerbaycanın kutsal kadınlığına leke olan ahlaksız ve vicdansız bu kadında meyer edep ve hayanın zerresi olmazmı?

EY AHALI, DEVLET VARSA, BÖYLE BIR IFTIRA ILE VICDANLARI SIZLATAN BU KADIN HAKKINDA DERHAL CEZAI DAVA AÇAR VE BU REZALETIN HESABINI SORAR.

Əlaqəli məqalələr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir

Back to top button