YAZIKLAR OLSUN HALKIMIZA

577288_428010960620964_1322014138_n1Prof.Dr.Yahya Taşdelen

Türkiye matbuatının en büyük gazetelerinden olan HÜRRİYET gazetesinde 17 temmuz 2013 tarihinde yayımlanan, yalçın bayar imzasile yazı, Türkiyede büyük bir sansasyon yarattı. O makaleyi aynen yayınlamayı vatan görevi olarak kabul etmekteyim.

AZERİ BAKANIN TÜRK KORUMASINA NE OLDU.

Azerbaycan halkı son haftalarda, ulaştırma bakanı ZİYA MAMMADOVUN oğlunun Türkiye vatandaşı olan koruma polisinin akibeti merak ediliyor. Azeri dostların aktardığı bilgilere göre, AZERBAYCANDA siyasi gücü ve devlet başkanı İLHAM ALİYEVE yakınlığıle tanınan ulaştırma bakanı Ziya Mammadovun oğlu ANAR MAMMADOVUN iş hayatında ve sosyal yaşamınsa hızla yükselişi azeri kamu oyunda dikkat çekiyor.
Bakan oğlunun hızlı zenginleşmesinden sonra koruma sayısı hızla artıyor.
Yıllardır oğul Mammadovun yanında koruma görevlisi olarak çalışan türk vatandaşı İSMAYIL GENÇ azeri korumalarla sık sık kavga ediyordu. Üç hafta önce meydana gelen kavgada bu defa silahlar konuştu. İsmayıl genç, azeri korumaların silahlarından çıkan kurşunlarla ağır yaralandı ve bakudaki hastahanede tedavi altına alındı.
Ancak, baskı altında olan azeri medyası bu olayı haber yapmadı. T.C.vatandaşı olan İsmayıl Genç in akibetide bilinmiyor. Gençin ailesi bakudeki T.C. büyük elçiliyine başvurarak oğullarını akibetini öyrenmeye çalıştılar ama netice alamadılar. Dışişleri bakanı ahmet davutoğluna ulaşmaya çalıştılar ama başarılı olamadılar. İsmayıl gençin yaşayıp yaşamadığını, bilmek istiyorlar.
Bu arada, bakan oğlu anar mammadovun iki hafta ÇIRAĞAN SARAYINDA MİLYON DOLARLIK BİR DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ VERDİYİ VE BODRUM YAKINLARINDA 40 MİLYON DOLAR DEYERİNDE BİR ADAYI SATIN ALDIĞI KONUŞULUYOR. Babası Azerbaycanda ulaştırma bakanı olduğunda, sıradan bir üniversite öyrencisi olan anar mammadovun kısa sürede edin diyi servet ve ışıltılı yaşamı, azeri halkının bir numaralı dedikodu malzemesi haline geldi. Bu olayın gelişimini türkiyede dar bir çevre biliyor. AZERBAYCAN BASINI İSE BU OLAYI YAZAMIYOR.

Əlaqəli məqalələr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir

Back to top button