ZAFER SOKAKLARTADIR!

Prof. Dr. Yəhya Daşdələn

Ankaradan “Xural”a yazır

 Ben bazen kendime küsüyorum. Oldum olası hayatım mücadele ile geçiyor. Mum-şam hardaysa tükenmek üzeredir. Ben hala aynı yolun usanmaz, tükenmez yolcusuyum. Altmış yıldır Azerbaycan için hürriyet ve istiklal savaşını şerefle devam ettirmekteyim.

195o-de ulu önder M.E.RESULZADENİN geç bir şakirdi, kömekçisi olarak bu kronik insanlık savaşına yakalandım ve halen yüksek voltajla devam etmekteyim. Halkımız son zamanlarda bu siyasal savaştan usanmış ve Azerbaycan küçeleri adeta ağlama duvarına dönmüştür. Bu iktidar zulmünü, kanunsuzluğunu, vicdansızlığını ve diktatorysını halkımızın ağlaşmasından, sızlaşmasından ve vurdum-duymazlığından istifade ederek milli gelirimizi sülalesinin sülalesine yetecek şekilde insafsız, adaletsiz ve allahsızca pay etmektedir. Bu STALİNİST İDARE biliyor ki, halkımız öylesine bir MADDİ VE MANEVİ sefalet içerisine yuvarlanmış ki, elinden en kutsal varlığını bile alsan, yine herşeye boyun eyecek ve eyvallah diyecektir.

Dünyanın her yerindeki zalim diktatoryalar halkından korkup çekinirken, bizimkiler sahte bir demokrasi ile kumar oynamaktadırlar.

Kesinlilkle, siyasi tecrübesi olan bir vatandaş olarak halkımıza diyorum ki, bundan sonra ZAFER SOKAKTA-KÜÇEDEDİR. Etrafımıza baktığımızda bunu dürbünsüz olarak görmekteyiz.

Bizim – adaletsiz mahkemelerin kapısında tek-tek nümayiş yapmamız, menfi reaksiyon göstermemiz lazım. Ama HAYDUTLAR TARAFINDAN NÖTRALİZASYONA uğratılmakla beraber, allahsızca iftira ve hakarete uğruyoruz. Tekrar ediyorum – ZAFER KÜÇEDEDİR.

BEN BUNLARI YAZARKEN, ülkemi seven bir insan olarak ifade ediyorum. Vatansızlık ve vatana ihanet DİKTATÖRLERİN SANATI HALİNE

GELMİŞTİR. Hak, hukuk, adalet, özgürlük arıyan  vatandaş hiç hain olurmu?

Bu sahte iktidarda akıl olsa siyasi beceriksizliğini başkalarının üstüne atmaz. Hele işgal altındaki torpaklarımızın azad edilmesi problemini

başkalarının üzerine yıkmak ve başkalarından medet beklemek acziyet içindeki siyasal komedyadır.

HELE ULUSLARARASI BAŞARISIZLIĞI TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN ÜSTÜNE YIKMAK AHLAKSIZLIĞIN TAA KENDİSİDİR. BU GİBİ BAŞARISIZLIKLAR İÇİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNE ŞANTAJ, SABOTAJ VE SİYASİ  PROVOKASYO NDA REZALETİN EN BÜYÜYÜDÜR.

“Xural” qəzeti,

il 9, sayı: 051 (459), 04 oktyabr 2011

 

Əlaqəli məqalələr

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir

Back to top button